Головна   Пошук   Карта сайта   Версія для друку
Пароль:
Забули свій пароль?

Наша бібліотека

Со слов находчивого грека Есть дом у книг - БИБЛИОТЕКА! Давай-ка, в этот дом войдем День вместе с книгой проживем... Но книгам тоже нужен друг, Защитник нужен, лекарь. На помощь им придет, не вдруг, Всегда - БИБЛИОТЕКАРЬ!
Запрошуємо на наш новий сайт   http://lyceum198.edukit.kiev.ua

Робота  бібліотеки  та  забезпечення

учнів  підручниками

Бібліотека – центр  інформації, духовного збагачення людей.

Приміщення бібліотеки ліцею ЕКО № 198 має загальну площу 45 кв.м.

абонемент -1

читальний зал -1 (22кв.м.)

книгосховище для підручників.

У бібліотеці ліцею ЕКО працює один  працівник , Шамрій Лариса Валентинівна , має вищу освіту ,займає посаду провідного бібліотекаря. (закінчила Київський державний інститут Культури і мистецтв за фахом  бібліотекар – бібліограф.)

У бібліотеці ліцею працює з 2005 р.  У 2007р. була нагороджена Грамотою Головного управління освіти і науки КМДА , Грамотою

Св ятошинської РДА 2006р., 2007р.

Основним завданням у роботі шкільної бібліотеки є надання допомоги учням і педагогам у задоволенні інформаційних потреб.

Бібліотека ліцею  ЕКО № 198 здійснює комплекс заходів спрямованих на формування , вивчення і використання книжкових фондів , рекламу книги.

Головним  показником  діяльності і бібліотеки  ліцею ЕКО № 198 є

загальний фонд28531 примірників літератури:

підручників -18930

художньої літератури8601

диски , фонохрестоматії, касети -33

Бібліотечний фонд художньої літератури розміщено у  18 інвентарних книгах , є сумарні книги худ. літератури та підручників, книги обліку тимчасового  користування , облік КП ,  підручників КМДА ,

21 рахунок.

Бібліотека  проводить  підписку фахових  періодичних  видань - 25 найменувань , для молодих спеціалістів -2

Фонд для учнів становить 82 %

для вчителів 12%

Кількість  читачів  бібліотеки  становить  877 чоловік з них

64 викладачі .

Підручники зі сховища бібліотеки видаються кураторам                                                                                            згідно актів видачі.

Забезпеченість підручниками учнів ліцею ЕКО № 198 протягом становить 98%.

Проводиться у бібліотеці довідково – бібліографічна робота

ведення картотек :

- картотека  культурно масової  роботи

- картотека руху підручників

- школа – сьогодні (на допомогу вчителям та учням )

- школа – сьогодні (методика викладання) вчителю - предметнику

- картотека матеріалів МОНУ вміщених в інформаційних збірниках.

Протягом  навчального  року  бібліотека  допомагає  класним  керівникам і вчителям  предметникам  у  проведені  предметних  тижнів.

Регулярно поповнюються інформаційні папки : на допомогу  вчителю

- історії та правознавства ,             - економіки та географії ,

- зарубіжної літератури ,                - фізики та астрономії ,

- української мови та літератури , - математики ,

- біології ти хімії,                            - сходинки до знань.

У  бібліотеці  постійно  проходять  бібліографічні  огляди  літератури забезпечується  робота  виставкового  залу , оформлюється  книжкові виставки : «Нові надходження» , «За сторінками підручника» , «Книги дітям», «Піонери Всесвіту» , «Апостол духу і праці»,»Національний гімн України» , «Хотіла б я піснею стати …», «Інтерактивні технології навчання» , «Чорнобиль біль і скорбота України» , «Здоров я дітей , здоров я нації» , «Християнство» , «Повні сили і живої снаги ми вшануємо пам ять Шевченка» , «Афганістан болить в моїй душі», «Серце віддаю дітям» , «Чарівні звуки слова» , «Голодоморна Україні» , «Тендерна рівність».

Існують постійно діючі виставки та тематичні полиці :

-         Конституція і державність

-         Наша історія

-         Ми тебе не забули , Тарасе

-         Біля джерела національного відродження

-         Наш скарб – рідна мова

-         Київський підручник.

-         Довідкові видання.

Щорічно проводиться акція «Живи , книго!» результати висвітлюються на стенді (стан підручників) . Змінюється стенд «Це цікаво знати».

Проводиться масова робота , творчі акції , бібліотечні уроки, культурно просвітницька діяльність, відзначаються літературні ювілейні дати :

-         Подорож в країну царства книги

-         День українського козацтва

-         Міжнародний день людей похилого віку

-         Міжнародний день ООН

-         Всесвітній день боротьби зі Снідом

-         Художньо-естетична освіченість і вихованість особистостей

-         Міжнародний Жіночий день

-         День збройних сил України

-         Конституція – основний закон держави

-         Всеукраїнський День Бібліотек

-         Книга – мудрий добрий друг( рейд огляд )

-         Дзвони Чорнобиля

-         Хата без рушників – родина без дітей

Проводиться підбір додаткової тематичної  літератури  для  підготовки учнів до районний та  міських  олімпіад , написанні  МАН івських  робіт.

Постійно вилучається зношена , застаріла література з книжкових фондів, оформлюються акти списання та заміни . Щоквартально звіряється книга обліку бібліотечного фонду з бухгалтерією РУО.

Річний план роботи бібліотеки виконується вчасно . Бібліотека працює за встановленим графіком з 9.00 до 16.00.